IŞILTILI PARLAK CİLDE NASIL SAHİP OLUNUR?

Işıltılı parlak bir cilt her zaman tercih edilir, arzu edilen ışıltılı bir yüze sahip olmak sağlıklı görünen bir cildiniz olduğunda kolaydır. Aydınlık, parlak, ışıltılı bir cilde ve genel iyilik haline şu on ipucumuzu uygulayarak kavuşun:

1. Yeterli Uyku

İş, çocuklar ve günlük yaşamın stresleri arasında gün içinde zaman yetmiyormuş gibi gelebilir. Kaliteli bir uyku uyumak için zamanı önceliklendirmek hem iyi hissetmeniz ve hem de her güne dinçleşmiş olarak başlamanız için önemlidir. Sizi sakinleştirerek güzel bir gece uykusuna hazırlayacak bir gece rutini oluşturmaya çalışın (ılık bir banyo, bir kitap okumak, rahatlatıcı müzik dinlemek).

2. Temizleyin ve Hazırlayın

Temizleme ışıltılı bir cilt bakımının için ilk aşamadır. Yüzeydeki atıkları, biriken yağı ve gün içinde cildinizin karşılaştığı herhangi bir şeyi uzaklaştırmaya yardım eder. Cildinizi parlatıp mat ve cansız görünümü canlandırırken makyaj, kir ve yağı uzaklaştıran bir temizleyici kullanın. Çift temizleme yapmanızı öneririz. İlki makyaj ve yüzeydeki atıkları uzaklaştırmak, ikincisi cildi temizlemek için.

Denenecek ürün: NEOSTRATA® ENLIGHTEN Ultra Aydınlatıcı Yüz Temizleyici.

Ne Yapar? Derin temizleme yaparak cildi sağlıklı ve tazelenmiş hale getirir.

Neden Ona Gerek Duyarsınız? Nazik bir eksfoliyatör olan %6 NeoGlukozamin ile güçlendirilmiş bu krem temizleyici doğal olarak aydınlık bir cildi açığa çıkarır.

3. Eksfoliye edin. Eksfoliye edin. Eksfoliye edin.

Bu yaşamsal basamak için ne söylesek azdır, çünkü eksfoliyasyon cildi ışıltılı hale getirmek için anahtar aşamadır. Eksfoliyasyon işlemi, en dış katmanda biriken mat yüzey deri hücrelerini uzaklaştırmaya yardım eder. Yaşa ve diğer faktörlere bağlı olarak, cilt bu birikmiş hücreleri iki ila dört haftada döker. Bu süreç cilt yaşlandıkça yüzey cilt hücrelerinin mat görünümlü bir renk oluşturarak birikmesine neden olacak şekilde yavaşlar. Eksfoliye edici ajanlar cildin doğal eksfoliyasyon sürecini destekler ve daha pürüzsüz ve aydınlık bir cildi açığa çıkarır.

Denenecek ürün: NEOSTRATA® Resurface Glikolik Peeling

Ne Yapar? Bu gelişmiş ev peeling’i eksfoliye etmek, gözenekleri arındırmak, cilt dokusunu pürüzsüzleştirmek ve cilt tonunu düzeltmek için %10 Glikolik Asit ile formüle edilmiştir.

Neden Ona Gerek Duyarsınız? Cildi yenilemek ve tazelemek için tek aşamalı bir destekleyicidir.

4. Günlük Hareket

Stresin cilt sorunlarına katkıda bulunduğunu biliyor muydunuz? Egzersiz daha iyi hissetmenize yardımcı olacak stress azaltıcı bir uygulamadır. Yararlarını görmek için mutlaka 1 saatlik yüksek yoğunluklu bir antrenman yapmanız gerekmez. Blok çevresinde bir yürüyüş, bahçeyle uğraşmak veya germe egzersizleri bedeninizi daha rahat hissetmenizi sağlar. Takviminizde size ayağa kaldırıp harekete geçirecek hatırlatıcılar oluşturun.

5. Hedeflenmiş Parlaklaştırma

Berraklık ve renk bozuklukları sorunlarına hedef odaklı serumlarla çözüm arayın. Eşit tonlu ve ışıltılı bir cildi açığa çıkarmak için Vitamin C, Niasinamid, retinol ve NeoGlukozamin® gibi cilt parlaklaştırıcı içerikleri arayın.

NEOSTRATA®Enlighten Aydınlatıcı Serum’u deneyin.

Ne Yapar?: Geniş spektrumlu UVA/UVB korumsaı sağlar. Yaşlanma karşıtı ve pürüzsüzleştirici faydalar sağlarken cilt matriksini korur. Serbest radikal hasarına karşı koruma sağlar.

Neden Ona Gerek Duyarsınız? Mineral (fiziksel) filtre Titanyum Diokasit ve Çinko Oksit içerir ve PHA kompleksi ile antioksidan özellik sağlar. Renkli ve mat bitişli yapıdadır.

6. Göz Altlarınızı Aydınlatın

Göz çevresi koyu halkalar oluşumuna oldukça yatkındır. Göz çevresindeki cildinizi aydınlatarak ışıltılı aydınlık cilt görünümünüzü tamamlayın. Koyu halkaları azaltmayı hedeflerken hassas göz çevresi cildini nemlendiren ve aydınlatan içerikleri arayın.

Denenecek ürün: NEOSTRATA® ENLIGHTEN Aydınlatıcı Göz Kremi

Ne Yapar? Bu güçlü aydınlatıcı krem gözlerin altındaki koyu halkaları azaltmayı hedefleyen antioksidanlar, peptidler ve yosun özleri karışımı ile üretilmiştir.

Neden Ona Gerek Duyarsınız? Koyu göz altını aydınlatmak için cildin nem matriksini hedefleyen yaşlanma karşıtı Glukonolakton ile Biyonik Asit karışımına sahiptir.

 

7. İçeriden Gelen Işıltı

Işıltılı bir cilt için önerilen bu ürünler çok sayıda yarar sağlasalar da yine de içeriden yansıyan ışıtlıyı beslemeyi unutmayın. Mindfulness uygulamaları, anlamlı hobiler ve doğada zaman geçirerek kendinize odaklanmak için zaman ayırın. Hepsinin ötesinde kendinize iyi bakmanız cildinize en iyi ışıltıyı verecektir.